Jesteś takim dzieckiem?

środa, 29 września 2021

:: Problem dotyczy Ciebie?  Przeczytaj o terapii dla par lub terapii rodzinnej >

 

Terapia uzależnieńJesteś takim dzieckiem?

 

Dzieci które wychowały się w domu, w którym był nadużywany alkohol, czy to przez jednego rodzica, przez oboje lub dodatkowo dziadków, w swoje dorosłe życie wchodzą z wielkim bagażem doświadczeń, który przeważnie na długie lata determinuje ich los.

 

To Dorosłe Dzieci Alkoholików. Dzieci, jako bezbronne i czyste w swych intencjach istoty, są szczególnie podatne na wpływ dorosłych. Wobec trudnej emocjonalnie sytuacji do której nie zostały przygotowane, są całkowicie bezradne wobec tego, co się dzieje wokół nich. Nie rozumieją zachowań mamy czy taty, chaosu, braku konsekwencji w wychowaniu, braku opieki, miłości, ciepła emocjonalnego czy akceptacji.

 

Z tego powodu w dorosłość wchodzą z wieloma problemami. Niezaspokojone dziecięce oczekiwania i potrzeby będą w dorosłym życiu determinować ich zachowanie, wybór partnera, wychowanie własnych dzieci czy styl pracy.

 

Osoby, które w domu rodzinnym zetknęły się z alkoholizmem opiekunów zapraszamy na konsultacje terapeutyczne z psycholog Hanną Świerczewską, która zawodowo pomaga osobom z syndromem DDA, uzależnionym od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. https://terapiauzaleznien.psychorada.pl/

 

 

Pozdrawiam Cię serdecznie
Aneta Styńska
Psycholog
Terapeuta Par

_________________________________________

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.